Sekcja Turystyczna Wandrusie działa od 2014 roku. Działalność sekcji ukierunkowana jest na organizację aktywnego wypoczynku mieszkańcom  naszej gminy w dni wolne od pracy. Oferta skierowana jest do osób w różnym wieku i o różnej kondycji. Organizujemy zarówno krótkie wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy jak i dalsze, kilkudniowe wyprawy. Wiosną i jesienią organizujemy wycieczki (rajdy) piesze w góry.

  Naszą tradycją jest też udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerzystów na Górę św. Anny oraz w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerzystów na Jasną Górę. Owocnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem "Pielgrzymi Opolscy" biorąc udział w ich pielgrzymkach rowerowych i pieszych.

  W naszej bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś dla siebie.

   

  Sekcję prowadzi Zygmunt Wojtasek

   

  *Zygmunt Wojtasek z wykształcenia magister matematyki. 

  Turystyką zainteresowany od dziecka. Już w szkole średniej wspólnie z rówieśnikami organizował samodzielne wyprawy rowerowe na Górę św. Anny, w dolinę Baryczy i w Jurę Krakowsko-Częstochowską. W czasie studiów aktywnie zaczął uprawiać górską turystykę pieszą. Jako nauczyciel zdobył kwalifikacje teoretyczne do organizowania imprez turystycznych na kursach kierowników wycieczek szkolnych oraz na kursach komendantów obozów harcerskich. Jako instruktor ZHP przez wiele lat organizował obozy wędrowne, rajdy i biwaki dla dzieci i młodzieży. W roku 2006 w trzyosobowym składzie przejechał na rowerach przez Czechy, Austrię i Bawarię do Badenii-Wittenbergii do partnerskiej gminy Bad Wurzach. W 2007 r. w tym samym składzie wyruszył w rowerową podróż z domu przez Polskę, północne Niemcy, Holandię, Belgię, Luksemburg, Francję i z powrotem znów przez południowe Niemcy. Członek klubu rowerowego w Dobrzeniu Wielkim oraz Stowarzyszenia "Pielgrzymi Opolscy". Od roku 2014 prowadzi sekcję turystyczną "Wandrusie" przy SCKTiR organizując wycieczki rowerowe, rowerowe wyprawy wakacyjne oraz piesze rajdy górskie.


  Galeria zdjęć:

  • WANDRUSIE  Data publikacji: 2021-03-24 22:16:36