Zapraszamy do Centrum Kultury w Popielowie na spektakl plenerowy pt. "Noc plonów". Przeniesiemy Was w świat słowiańskich legend, obrzędów i tradycji związanych z plonami, dożynkami. Taniec, ruch, gra aktorska. Widowisko dopełni muzyka grana na żywo oraz pokaz ognia.
  Spektakl powstał w artystycznej kooperacji: Teatr Zapadnia Lubov Teatr Złota Gęś, Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora Mantikora, Grupa Teatralna z MKZ z czeskiego Sternberka.
  Widowisko poprzedzi gra terenowa. Od godz. 17.00-19.00 na specjalnych stanowiskach będzie można posłuchać legend polskich i czeskich, poznać tradycje parzenia ziół oraz skosztować ziołowych herbat, odbędą także warsztaty plecenia wianków kwiatowo-zbożowych, ciekawostki związane z legendami i tradycjami nocy plonów. Odwiedzi nas również Welesowy Kram ze swoimi produktami i niezwykłymi opowieściami. A wszystko to w teatralnej aranżacji i nastroju.
  WSTĘP WOLNY
  Działania warsztatowe i stoiska : g.17.00-19.00
  Spektakl NOC PLONÓW : g. 20:00
  Zielony plac za Centrum Kultury w Popielowie.
  Działania realizowane sa w ramach projektu "Teatr ponad granicami".
  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

  Galeria zdjęć:

  • Noc plonów
  • Noc plonów  Data publikacji: 2022-09-01 09:38:32