Ruszamy z orkiestrową machiną! Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy ponownie zagra w Popielowie. Rozpoczynamy przygotowania do 31. Finału WOŚP.
    Zasięg wydarzeń jest zależny od liczby osób, które aktywnie wesprą nasze działania. Rejestracja wolontariuszy trwa do 10 grudnia. Aby zostać wolontariuszem samodzielnie zarejestruj się przez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ . Poszukujemy także sponsorów i darczyńców, którzy już teraz mogą przekazywać nam rzeczy, bony lub wytwory do licytacji oraz wesprzeć sztab finansowo. Licytacje będą prowadzone podczas finału oraz na allegro. Zapraszamy do współpracy sołectwa, koła gospodyń wiejskich, strażaków i wszelkie organizacje.
    Chęć pomocy można zgłaszać przez maila sztabpopielow@op.pl lub telefonicznie u szefa sztabu Justyny Gawrońskiej pod nr 794 344 056. 

    Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych. Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy - oto cel zbliżającego się 31. finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.